| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Name | Vibration Shaker Table |
|---|---|
| Test Standard | Mil-std-810, IEC60068-2-64,RTCA DO-160,IEC 61373 |
| Type | Vibration Table |
| Material | Steel |
| Voltage | 380V/50Hz |
| SINE Force | 30000N |
|---|---|
| Frequency | 3 To 2500hz |
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 80mm Or Customized |
| Vibration Direction | Vertical Or X,y,z |
| Sine Force | 2000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Power | 380v 3 Phase |
| Control System | Computer |
|---|---|
| Acceleration Sensor | 2 Pcs |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Max Acceleration | 100g |
| Table Size | Customized |
| Application | Materila, Automobile Parts, Packing, House Hold Products |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Applicable Industries | Military Industry, Civil, Electronic Appliances, Automotive, Spare Parts, Electronics, Aviation |
| Product Name | Vibration Test System |
| SINE FORCE | 20000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3000hz |
| Function | Sine, Random, Shock |
|---|---|
| Max Armature Acceleration | 100 G |
| Max Payload | 300kg |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Test Standard | MIL-STD-810 , RTCA DO-160 |
| Sine Force | 60000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 250kg |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |