| Random Force | 30KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Horizontal Vibration |
| Max. Load | 450kg |
| Frequency | 5~2800hz |
| Displacement | 51mm |
| Vibration Method | Sine &Random Vibration |
|---|---|
| Application | Electrical Parts |
| Sine Force | 1000N |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Max. Speed | 1.8m/s |
| Sine Force | 3000N~150000N |
|---|---|
| Dimension | 730*550*650mm L*W*H Or Customized |
| Table Size | 300*300mm |
| Application | Auto Parts |
| Power | AC380V,3 Phase 5 Lines |
| Force | 6000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Frequency | 3~3500hz |
| Application | Packaging |
| Vibration Wave | Sine And Random |
|---|---|
| Frequency | 2000Hz |
| Vibration Direction | Horizontal |
| Moving Coil | Dia. 30mm |
| Application | LED, Auto Parts, Package |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Direction | X,Y,Z Three Axis |
| Acceleration | 100g |
| Test Standard | MIL STD 810G |
| Displacement | 100mm |
| Vibration Wave | Sine And Random |
|---|---|
| Frequency | 2000Hz |
| Vibration Direction | Vertical |
| Moving Coil | Dia. 30mm |
| Application | Carton,package,cargo,luggage |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Direction | X,Y,Z Three Axis |
| Acceleration | 100g |
| Test Standard | MIL STD 810G |
| Displacement | 100mm |
| Max. Acceleration | 100g |
|---|---|
| Displacement | 51mm |
| Control Method | Computer+control System |
| Vibration Mode | Sine &Random Vibration |
| Application | Auto Parts |
| Vibration Force | 6KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |