| Accuracy | 0.1 |
|---|---|
| Power | 10KW |
| Protection Class | IP55 |
| Voltage | 380 V |
| Max Acceleration | 1000m/s2 (non Load) |
| Frequency Range | 5Hz To 3500Hz |
|---|---|
| Max. Acceleration | 1000m/s2 |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Impact Displacement | 25mm |
| Moving Coil Weight | 6.5kg |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.8m/s |
| Vibration Direction | Vertical Horizontal Vibration |
| Power | 380v 3 Phase |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Application | Package |
| Vibration Direction | 3 Axis |
| Test Standard | Ista 2a |
| Frequency | 3~3500hz |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Meet Standard | ISTA |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Vibration | Vertical Vibration |
| Table Size | 600X600mm |
| Warranty | 12 Months |
| Frequency | 5-3000 Hz |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Frequency | 3~2800 Hz |
| Speed | 1.8 M/s |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Acceleration | 100g |
| Vibration Method | Sine &Random Vibration |
|---|---|
| Vibration Direction | XYZ Axis |
| Frequency | 3~3000HZ |
| Displacement | 51mm |
| Application | Battery |
| Type | Impact Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy | 0.1 |
| Power | 10KW |
| Protection Class | IP55 |
| Voltage | 380 V |
| SINE FORCE | 20000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3000hz |