| Vibration Wave | Random Vibration Testing |
|---|---|
| Application | Package |
| Acceleration | 100g |
| Displacement | 25mm |
| Controller | VENZO |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Displacement | 25mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 180kg |
| Application | Materila, Automobile Parts, Packing, House Hold Products |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Vibration Test System |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Max. Acceleration | 100g |
| Test Standard | IEC62133 |
| Vibration Direction | Horizontal And Vertical Vibration |
| Max. Dispacement | 51 Mm |
| Sine Force | 30KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical +horizontal Vibration |
| Test Standards | DO-160F MIL-STD-810 |
| Table Size | 800*800mm |
| Max. Displacement | 100mm |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Acceleration | 100g |
| Vibration Direction | 3 Axis |
| Operation Method | Amplifier |
| Frequency | 5~3500hz |
| Power | Electronic |
|---|---|
| VIBRATION Force | 6000N |
| Type | High Frequency Type |
| Vibration | 3 Axis |
| Platform | 600*600mm |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
|---|---|
| Vibration Force | 20KN |
| Control Method | Computer Control |
| Acceleration | 100g |
| Frequency Range | 3~3500Hz |