| Test Zone | 1000L |
|---|---|
| Temperature Range | -40~+150degree |
| Humidity Range | 20~98% |
| Skaker | Vibration Shaker |
| Vibration Mode | Sine, Random, Shock |
| Test Zone | 1000L |
|---|---|
| Temperature Range | -70~+150degree |
| Humidity Range | 20~98% |
| Skaker | Vibration Shaker |
| Vibration Mode | Sine, Random, Shock |
| Internal Dimension | W400*H350*D350mm |
|---|---|
| Volume | 49L |
| Temperature Range | -65~150C |
| Temperature Recovery Time | Within 5 Mins |
| Conversion Time | Within 5S |
| Internal Dimension | W800*H1200*D700mm |
|---|---|
| Temperature Range | (RT+15C) ~300C |
| Control Accuracy | +/-0.5C |
| Control Method | Micro PID+SSR+Timer |
| Storage Shelf | Two Layers |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Heat | 3C/min |
|---|---|
| Internal Dimension | W1000*H1000*D1000mm |
| VOLUME | 1000L |
| Temperature Range | -60~150C |
| Humidity Range | 20~98%R.H. |
| Internal Dimension | W900xH500xD600mm |
|---|---|
| External Dimension | W1400xH950xD1200mm |
| Volume | 270 Liters |
| Saline Test | NSS ACSS |
| Spray Volume | 1.0~2.0ml /80cm2 /h |