| Sine Force | 20000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |
| Vibration Force | 6KN |
|---|---|
| Vibration Direction | XYZ Three Axis |
| Frequency | 5~3500 Hz |
| Displacement | 51mm |
| Speed | 1.8m/s |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Displacement | 25mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 180kg |
| Sine Force | 20000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Vibration Force | Customized |
|---|---|
| Table Size | Customized |
| Standard | ISO 16750 |
| Application | Electrical Vehicle Battery Pack |
| Test | Sine And Random |
| Frequency Range | 5Hz To 3500Hz |
|---|---|
| Max. Acceleration | 1000m/s2 |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Impact Displacement | 25mm |
| Moving Coil Weight | 6.5kg |
| Random Force | 3000N |
|---|---|
| Acceleration | 1000m/s2 |
| Displacement | 25mm |
| Speed | 1.6m/s |
| Dimension | 730*550*650mm L*W*H |
| Vibration Force | 10KN |
|---|---|
| Controller | VENZO |
| Frequency | 5-3000hz |
| Acceleration | 1000m/s2 |
| Vibration Direction | Vertical & Horizontal |
| Slip Table | 600*600mm |
|---|---|
| Vibration Direction | Z Axis |
| Vibration Force | 6KN |
| Test Standard | IEC62133 |
| Shock Test | Half - Sine, Trapezoidal, Saw Tooth Wave |