| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
|---|---|
| Usage | Simulation Vibration Testing |
| Vibration Direction | X Y Z |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Moving Coil | 6.5kg |
| SINE Force | 32000N |
|---|---|
| Frequency | 3 To 2500hz |
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm Or Customized |
| Vibration Direction | Vertical Or X,y,z |
| Function | Sinusoidal Vibration |
|---|---|
| Table Size | Customized |
| Standard | ISO 16750 |
| Application | Electrical Vehicle Battery Pack |
| Test | Sine And Random |
| Vibration Force | 3000N |
|---|---|
| Application | Battery |
| Standard | UN38.3 Standard |
| Type | Electromagnetic |
| Vibration Direction | X,Y,Z Three-axis |
| Vibration Direction | Xyz Axis |
|---|---|
| Vibration Wave | Random Sine |
| Displacement | 51mm |
| Table Size | 800*800mm |
| Application | Electronics Parts |
| Random Force | 3000kg.f |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical + Horizontal Vibration |
| Control Method | Digital Amplifier Control |
| Application | LED, AUTO PARTS, BATTERY |
| Vibration Table Size | Can Be Customized |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
| Vibration Directions | Three Directions Free Vibration |
| Acceleration Sensor | 1 Pc |
| Input Channel | 1 Channel |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
|---|---|
| Vibration Force | 20KN |
| Control Method | Computer Control |
| Acceleration | 100g |
| Frequency Range | 3~3500hz |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
|---|---|
| Vibration Force | 20KN |
| Control Method | Computer Control |
| Acceleration | 100g |
| Frequency Range | 3~3500hz |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
|---|---|
| Vibration Force | 20KN |
| Control Method | Computer Control |
| Acceleration | 100g |
| Frequency Range | 3~3500Hz |