| Internal Dimension | W400xH500xD400mm |
|---|---|
| Temperature Range | -40~150°C |
| Humidity Range | 15%~98% R.H. |
| Temperature Accuracy | ±0.5°C |
| Humidity Accuracy | ±2.5% R.H. |
| Internal Dimension | W1000xH1000xD1000mm |
|---|---|
| External Dimension | W1200xH1900xD1300mm |
| Volume | 150 Liters |
| Temperature Range | -20~150°C |
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Internal Dimension | W600*H750*D500mm |
|---|---|
| Volume | 225L |
| Display Type | Programmable Touch Screen |
| Test Hole Diameter | Dia. 50mm |
| Communication Interface | RS232 |
| Internal Dimension | 1000x1000x1000 Mm |
|---|---|
| External Dimension | 1600x1900x1400 Mm |
| JIS Test Flow | 1.8L/Min To 3.9L/Min (RT-1000A), 24.5L/Min To 39.2L/Min (RT-1000B) |
| JIS Test Pressure | 0.1kgf/cm2 To 0.3 Kgf/cm2 (RT-1000A), 1kgf/cm2 To 3 Kgf/cm2 (RT-1000B) |
| Drop Test Speed | 1 To 1.5mm/Min (IPX1, IPX2), 3 To 3.5mm/Min (IPX3, IPX4) |
| Internal Dimension | Customized |
|---|---|
| Application | Laboratory |
| Function | Aging Climate Test |
| Temperature Range | -70~150C |
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Internal Dimension | Custom Size |
|---|---|
| Function | Temperature Humidity Test |
| Temperature Range | -70~150C |
| Humidity Range | 20~98%R.H. |
| Sample Shelf | Optional |
| Temperature Range | -40C~150C |
|---|---|
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Temperature Accuracy | ±0.5°C |
| Humidity Accuracy | ±2.5% R.H. |
| Analytic Accuracy | 0.1°C; 0.1% R.H |
| Material | SUS304/SS316 |
|---|---|
| Power Supply | AC220V ±10% 50~60HZ |
| Volume | 80L/160L/300L/500L/1000L |
| Controller | LCD Touch Screen Programmable Controller |
| Shelves | 2 Pcs/ Adjustable |
| Power | 15KW |
|---|---|
| Voltage | 380 V |
| Internal Dimension | W2000*H2000*D2000mm |
| Volume | 8000L |
| Temperature Range | -70~200C |
| Accuracy | ±1% |
|---|---|
| Power | 30kw |
| Voltage | 380 V |
| Internal Dimension | W2000*H2000*D2000mm |
| Volume | 8000L |