| Support Device | Coil Spring |
|---|---|
| Frequency | 3 To 3500hz |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Standard | UN38.3 Standard |
| Expander | 300*300mm |
| Vibration Force | 20KN |
|---|---|
| VIBRATION DIRECTION | Horizontal Vibration |
| Application | Automotive |
| Usage | High Frequency Vibration Test |
| Test Standard | MIL STD 810G |
| Standard | MIL, IEC, ASTM |
|---|---|
| Application | Smartphones , Mobile Phone , Components |
| Usage | Vibration Testing |
| Frequency | 3500hz |
| Speed | 1.8m/s |
| Sine Force | 40000N |
|---|---|
| Speed | 1.8 M/s |
| Displacement | 100mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |
| Application | Materila, Automobile Parts, Packing, House Hold Products |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Warranty | 1 Year |
| Applicable Industries | Military Industry, Civil, Electronic Appliances, Automotive, Spare Parts, Electronics, Aviation |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Displacement | 25mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 180kg |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Vibration Force | 30000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Horizontal |
| Application | Auto Parts |
| Displacement | 51mm |
| Table Size | 1000*1000mm |
| Test Standard | EN 60068-2-6 Standard |
|---|---|
| Application | R&D Laboratory |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | AC380V |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Application | Materila, Automobile Parts, Packing, House Hold Products |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Warranty | 1 Year |
| Applicable Industries | Military Industry, Civil, Electronic Appliances, Automotive, Spare Parts, Electronics, Aviation |