| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Displacement | 25mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Application | Accelerated Vibration Testing |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Vibration | Vertical Vibration |
| Table Size | 600X600mm |
| Warranty | 12 Months |
| Frequency | 5-3000 Hz |
| Application | Materila, Automobile Parts, Packing, House Hold Products |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Warranty | 1 Year |
| Applicable Industries | Military Industry, Civil, Electronic Appliances, Automotive, Spare Parts, Electronics, Aviation |
| Test Standard | MIL-STD-810G |
|---|---|
| Vibration Direction | 3 Axis |
| Shaker Force | 20KN |
| Suitable For | Max Loading 300kgs Test Items |
| Frequency Range | 3~3500HZ |
| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Horizontal |
| Application | Battery |
| Frequency | 3~3500hz |
| Force | 6000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Frequency | 3~3500hz |
| Application | Packaging |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Application | Package |
| Vibration Direction | 3 Axis |
| Test Standard | Ista 2a |
| Frequency | 3~3500hz |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Direction | X,Y,Z Three Axis |
| Acceleration | 100g |
| Test Standard | MIL STD 810G |
| Displacement | 100mm |
| Standard | Mil-std 810G |
|---|---|
| Vibration Force | 20KN |
| Usage | Vibration Testing Machine |
| Application | Electromechanical Products |
| Frequency Range | 2~2500HZ |