| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 25mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 180kg |
| Power Supply | AC 220v / AC380 |
|---|---|
| Stem Pressure | 0.0kg/cm~2.0 Kg/cm(+101.3Kpa) |
| Temperature Range | 100ºC~135ºC |
| Relative Pressure | Display Values On Pressure Gauge |
| Absolute Pressure | 100 Kpa + Display Values |
| Power | 20KW |
|---|---|
| Voltage | 380 V |
| Protection Class | IP55 |
| Heating Speed | 3 C/min |
| Cooling Speed | 1 C/min |
| Internal Dimension | W400*H350*D350mm |
|---|---|
| Volume | 49L |
| Temperature Range | -65~150C |
| Temperature Recovery Time | Within 5 Mins |
| Conversion Time | Within 5S |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| SINE Force | 32000N |
|---|---|
| Frequency | 3 To 2500hz |
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm Or Customized |
| Vibration Direction | Vertical Or X,y,z |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |
| Max. Speed | 1.6m/s |
|---|---|
| Moving Coil Weight | 3.5 Kg |
| Cooling Fan Power | 3kw |
| Rated Sine Force | 3000 N |
| Rated Random Force | 3000 N |